BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyar–cseh konzorciumhoz kapcsolódhatnak a szuperlézeresek

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Létrehozza a közös nemzetközi, az úgynevezett Európai Kutatási Infrastruktúra Konzorciumot (ERIC) a prágai és a szegedi szuperlézerközpont, hogy a tudományos kutatásokban jobban kihasználhassák a két csúcsszintű kutatóközpont kapacitásait és lehetőségeit – jelentette be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter és Karel Havlícek cseh ipari és kereskedelmi miniszter.

A konzorcium a tervek szerint 2020-ban kezd el működni, Palkovics László szerint elsőként Olaszország csatlakozása várható, de több más ország – például Németország, Franciaország, Nagy-Britannia – szintén érdeklődik az ERIC iránt. A két miniszter megvitatta a magyar–cseh együttműködés lehetőségeit az energiaiparban, az innovációk és a korszerű technológiák területén.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.