BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vegyesen kezdték a kereskedést New Yorkban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Dow kivételével minden index pluszban startolt.

Vegyesen indították a kereskedést az irányadó New York-i tőzsdeindexek kedden.

  • A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,16 százalékos mínuszban kezdett,
  • miközben az S&P 500-as mutató 0,10 százalékos,
  • a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,12 százalékos pluszban indított.
  • A nagy nyugat-európai tőzsdéken sem alakult ki egyértelmű trend. Kedd délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 1,11 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,68 százalékos mínuszban állt, miközben a frankfurti DAX30 index 0,06 százalékkal erősödött.

    A nemzetközi bankközi devizapiacon az eurót 1,1223 dolláron jegyezték, magasabban a reggeli 1,1215 dollárhoz képest.

    A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.

    Délután fél négykor a Brent hordónként 61 cent (1,46 százalék) csökkenéssel, 41,24 dolláron állt, a WTI ára pedig 63 centtel (1,59 százalékkal) 39,07 dollárra süllyedt.

    Az arany ára unciánként 65 centtel (0,04 százalékkal) 1780,75 dollárra mérséklődött a New York-i árupiacon.

    Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.