BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A BUX pluszban, Európa mínuszban, New York vegyesen zárt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Pozitív kereskedési napot zárt a Budapesti Értéktőzsde indexe. A nyugat-európai cégek mínuszban zártak. Vegyes teljesítményt nyújtottak a New York-i indexek.

  • Délelőtt negatív kereskedési hangulat uralkodott a pesti börzén, délutánra azonban zöldre kapcsolt és zöldben zárt a BUX.
  • Veszteséggel zártak a vezető európai indexek.
  • Vegyesen teljesítettek a főbb amerikai tőzsdék.
  • Drágult az olaj és az arany.
  • A délutáni órákban a 358 forint felett forgott az euró.
  • Fotó: Shutterstock

    Főbb hétfői események:

  • A BUX 0,39 százalékos pluszban zárta a hétfői napot.
  • A vezető részvények közül a Mol, a Richter és a Magyar Telekom is erősödni tudott, az OPT árfolyama változatlan maradt.
  • Pluszban fejezték be a kereskedést a londoni, a frankfurti és a párizsi tőzsdén is.
  • Erős volt a finis New Yorkban is.
  • Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.