BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Már idén jelentős osztalékbevételre számít a SET

A vasútépítő leánycég tavalyi adózás előtti eredménye közel negyedmilliárd forint volt, annak ellenére is, hogy a pandémia miatt a munkák egy részének árbevétele csak az idei évben realizálódott.

Pénteken tette közzé április 30-ra meghirdetett közgyűlésének előterjesztéseit a SET Group. Az egyedi beszámolóból kiderül, hogy a tavalyi évet 69,8 milliós nettó árbevétellel és 199,4 millió veszteséggel zárta a cég.

A vasútépítéssel foglalkozó TRIMAN 90 százalékos tulajdonrészének apportálása jelentős egyszeri költségekkel járt a tavalyi évben

– mondta a Világgazdaságnak dr. Orbók Ádám, a SET Group üzletfejlesztési igazgatója. Hozzátéve:

a leánycég azonban annyira ígéretes, hogy a tavalyi adózás előtti eredménye közel negyedmilliárd forint volt, annak ellenére is, hogy a pandémia miatt a munkák egy részének árbevétele csak az idei évben realizálódott.

Más szóval, a következő években a vasútépítés, melyre a cégcsoport a profiltisztítást követően fókuszál, még jövedelmezőbb lehet. Ám a SET osztalékbevételei először majd az idei számokban jelentkeznek.

Képünk illusztráció
Fotó: Shutterstock

A SET januárban hirdette meg új stratégiáját, hogy a jövőben a legjövedelmezőbb üzletágára koncentrál, s az a célja, hogy hosszú távon a vasútipar stabil szereplője legyen. Ennek érdekében profiltisztítást hajott végre, egyúttal pedig olyan vállalatok akvirálását tervezi, amelyek erősíthetik a vasútépítő leánycég, a TRIMAN tevékenységét.

A közgyűlési előterjesztés szerint az igazgatóság ismét felhatalmazást kér, 18 hónapos időtartamra, hogy legfeljebb 10 millió darab saját részvényt vásároljon, legalább 60 forintos darabáron. Míg a vételár felső határa a 30 napos tőzsdei átlagár + 20 százalék prémium. A menedzsment indoklása szerint, így lehetősége nyílna a társaságnak arra, hogy az akvizíciói, valamint egyes szerződéses kötelezettségeinek teljesítése során a saját részvényeket ellenértékként használja, valamint szükség esetén kialakíthasson részvényalapú ösztönzési és javadalmazási rendszert a munkavállalói vonatkozásában.

Emlékezetes, hogy már a Triman apportálásakor is részvényekkel fizetett a társaság, így lett a vasútépítő cég 30,68 százalékkal a SET legnagyobb tulajdonosa. A piac gyér forgalommal, közel 3,5 százalékos eséssel reagált pénteken a közzétételre.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.