VG | A Magyar Fejlesztési Bank április 12-től már a 2019-ben alapított vállalkozások számára is elérhetővé teszi a kamatmentes újraindítási gyorskölcsönt. Az egyéb feltételek nem változtak, azaz a vállalkozásnak az alapítás évében, 2019-ben pozitív üzemi eredményt kellett elérnie, s az a korlát is marad, hogy csak a 2019-es árbevétel erejéig, maximum 10 millió forintig lehet a kölcsönt igénybe venni. Korábban az is kiderült, hogy – ha egyéb feltételeknek megfelel a vállalkozás – már nem akadály, ha a 2021. március 8. előtti időszakban történt 50 százalékos vagy azt meghaladó mértékű tulajdonosváltás a cégben.
Akár a fenti lehetőségből kimaradók számára is fontos hír, hogy hétfőtől 34 milliárd forintos keret erejéig újranyílt a korábban Kkv-technológia néven ismertté vált hitelprogram (Ginop-8.3.5-18 mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú hitelprogram) „B” hitelcélja is. Ennek keretében a cégek működési költségeik finanszírozására, illetve a szükséges készletek beszerzésére maximum 80 millió forintig fix 0 százalékos kamatozású hitelt igényelhetnek. Ez a hiteltermék viszont budapesti és Pest megyei megvalósítási helyek esetében nem igényelhető, miközben a gyorskölcsön forrásainak 40 százaléka közép-magyarországi felhasználásra van dedikálva.
A gyorskölcsön iránt nagy az érdeklődés, eddig már több mint 3200 vállalkozás igényelte a hitelt, 25 milliárd forintot meghaladó összértékben. Az MFB a Kkv-technológia hitelprogram esetében is jelentős érdeklődésre számít a következő hetekben, hiszen a „B” hitelcél a keret 2020. szeptemberi kimerüléséig a leghatékonyabb eszköznek minősült a járvány gazdasági hatásainak ellensúlyozására.
A gyorskölcsön iránt nagy az érdeklődés, már több mint 3200 vállalkozás igényelte
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.