BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A BMW beszállítóját veszi meg a Gloster

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az Infokommunikációs tőzsdei társaság megszerezte a Minero IT Hungary többségi tulajdonrészét.

A német autóiparba több mint tíz éve sikeresen beszállító Minero a zárást követően a Gloster és a müncheni székhelyű multinacionális Sulzer GmbH német-magyar vegyesvállalataként működik tovább. A Gloster közleménye szerint a tranzakció célja, hogy a Társaság kimagasló magyar fejlesztő csapata tudását és kapacitását tovább bővítve, nagy hozzáadott értékű, innovatív, high-tech fejlesztést tudjon beszállítani az európai járműiparba. 

Fotó: Vémi Zoltán/Világgazdaság

Az akvizícióval egyidőben a Gloster elindítja nemzetközi fejlesztési és innovációs üzletágát, melynek vezetésével Sárközi Zoltánt, a Minero IT Hungary Kft. alapítóügyvezetőjét bízza meg. A 2010-ben alapított Minero IT Kft. három helyszínen (Budapesten, Szegeden és Kecskeméten) több mint 70 fős szakembergárdájával fejleszt és a nap 24 órájában folyamatosan üzemeltet magas rendelkezésre állást igénylő, kritikus gyártás-vezérlési szoftver megoldásokat, elsősorban nemzetközi autóipari ügyfelei számára. A fejlesztő cég kiemelt ügyfele a bajor BMW, és az ingolstadti Audi, de megrendelője a német Vöröskeresztet is. A társaság a 2020-as évet 995 millió forint árbevétellel és 461 millió forint EBITDA-val zárta. Az 1978-ban alapított bajor társtulajdonos Sulzer GmbH, a világ tíz pontján – többek között az USA-ban és Indiában is – üzemeltet irodát, mintegy 80 millió EUR-os árbevételével és 1000 alkalmazottjával a német járműipar 15. legnagyobb IT-beszállítója.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.