BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hódítanak a fenntartható befektetések (x)

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A befektetők számára is fontosak az ESG célok, szívesen vásárolják a fenntartható módon működő cégeket tömörítő részvényalapokat.

A jövőben alap-elvárássá válhat az ESG működés – mondta a VG Podcast adásában a Raiffeisen Alapkezelő vezérigazgatója. Simon Péter szerint immár nemcsak a nemzetközi befektetői körben, hanem a magyar befektetők között is egyre nagyobb az igény ESG Alapokra. Ma még a legtöbb ügyfél magától nem kéri, de amikor a kollégák felhívják rá a figyelmet, szinte egyöntetűen mindenki szívesen vásárol az ESG alapokból. Fontos látni, hogy nem csupán „zöld” cégekről van szó.

Az ESG a környezetvédelemnél több területet fed le. Az ilyen társaságokat követő alapokban például nem szerepelhetnek gyerekmunkát alkalmazó cégek, fegyvergyártók, vagy azzal összefüggő tevékenységet végzők, de ugyanúgy fontos a nők aránya a vállalatirányításban, és az emberi jogok tiszteletben tartása is. Jól mutatja az ESG népszerűségét, hogy Simon Péter még azt is elképzelhetőnek tartja, hogy az eszerint működő cégek a jövőben olcsóbban jutnak majd finanszírozáshoz, ugyanis jóval kapósabbak lesznek az ESG kötvények, illetve az azokat követő alapok hagyományos társaiknál. A legtöbb elemzés szerint a befektetők az ESG-cégektől ugyanakkora hozamra számíthatnak, mint a nem fenntartható működésű társaságok értékpapírjaitól, így tehát nagy valószínűség szerint hozamáldozatot sem kell hozniuk.

A cikk megjelenését, illetve a podcast adást a Raiffeisen Alapkezelő támogatta.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.