BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bejelentette az MBH, hogy mikor érkezik az osztalék

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Idén már másodjára fizet a nyereségéből a részvényeseknek az MBH Bank. Részvényenként 71 forintot kapnak a tulajdonosok.

Közel 23 milliárd forintot fizet ki osztalékelőlegként hamarosan az MBH Bank az igazgatóság pénteki döntése nyomás – derül ki a Budapesti Értéktőzsde honlapján megjelent tájékoztatásból.

MBH BAnk
Idén már másodjára fizet osztalékot a bank / Fotó: Kallus György / Világgazdaság

A részvényesek a döntés értelmében október 28-tól kapják meg az osztalékelőleget, mely részvényenként 71 forintot jelent. Az osztalékfizetés fordulónapja október 18, ami azt jelenti, hogy amennyiben szeretnénk részesülni a kifizetésből, úgy ennél két nappal korában, október 16-ig meg kell vásárolnunk a bank részvényeit. Az MBH az idei első fél évben több mint 108 milliárd forintos adózott eredményt ért el, ehhez érdemes viszonyítani a közel 23 milliárd forintos kifizetést, ugyanakkor 

az MBH idén már májusban is fizetett osztalékot, ami akkor részvényenként 76 forint volt.

Tekintve, hogy az MBH árfolyama 7420 forint volt a pénteki kereskedés végén, az osztalék kevesebb mint 1 százalékos hozamot jelent, ugyanakkor azt is érdemes megjegyezni, hogy egy éve még mindössze 4200 forintba kerültek a bank papírjai, így az árfolyamnyereségen nagyot kaszálhattak azok a tulajdonosok, akik egy éven át tartották a bank részvényeit.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.