BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Meglepő húzás a Moody’stól: visszavonta a Mol minősítését

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az amerikai hitelminősítő saját üzleti megfontolások alapján döntött a Mol adósbesorolásának visszavonása mellett.

Visszavonta a Mol Baa3 kibocsátói hitelbesorolását kedden a Moody’s, amely egyúttal a magyar olajtársaság leánycége, a Mol Group Finance SA által kibocsátott középlejáratú kötvények ugyanilyen besorolású minősítését is visszavonta. A lépés előtt mindkét besoroláshoz pozitív kilátás társult.

Mol, Moody's, hitelbesorolás, Budapest,,Hungary,-,July,8,,2024:,Mol,Logo,On,An
Visszavonta a Mol hitelbesorolását a Moody's / Fotó: Shutterstock

Nem merült fel kétely a Mol hitelképességét illetően

Az amerikai hitelminősítő indoklása szerint saját üzleti okokból döntött az adósbesorolás visszavonása mellett, vagyis arra nem vállalatspecifikus tényezők miatt került sor. A Moody's weboldalán hangsúlyozza is, hogy 

a saját üzleti megfontolások alapján visszavont hitelminősítés nem jelenti azt, hogy aggályok merültek volna fel a minősített szervezet hitelképességével, vagy vezetőségének minőségével kapcsolatban. 

A Moody's ilyen esetekben a piaci szereplők számára a hitelminősítés fenntartásából származó információs előnyöket és a hitelminősítés fenntartásához és ellenőrzéséhez szükséges erőforrásokat vagy egyéb üzleti megfontolásokat mérlegeli.

A Moody’s múlt pénteken váratlanul az eddigi stabilról negatívra rontotta a szuverén magyar adósosztályzatot. 

Az olajtársaság nem maradt adósbesorolás nélkül, egy másik mértékadó hitelminősítő, az S&P Global Ratings néhány napja erősítette meg a Mol és az általa kibocsátott kötvények BBB- minősítését.

Véleményt mondtak a Mol részvényeiről is

A Mol részvénypiaci kilátásai alapvetően továbbra is kedvezőek, erről három elemzőház is friss véleményt alkotott a hét elején. 

  • A cseh Wood & Company megerősítette 3810 forintos célárát, amihez vételi ajánlás társul. 
  • A lengyel mBank 3825-ről 3996 forintra emelte árfolyamcélját vételi javaslat fenntartása mellett, 
  • a szintén lengyel Biuro Maklerskie Pekao viszont 3015-ről 2813 forintra mérsékelte prognózisát, tartás ajánlás mellett.

A Bloomberg elemzői adatbázisában szereplő konszenzusos célár így 3192 forint, 21 százalékkal magasabb a jelenlegi árfolyamnál. Az olajtársaságot követő befektetési szolgáltatók közül hét vételt, további négy tartást javasol, és mindössze ketten vélik úgy, hogy a jelenlegi szinteken érdemes lehet eladni a papírt.

A Mol részvényei fél százalékot süllyedtek kedd délután fél kettőig, az év eleje óta pedig 7 százalékkal került lejjebb a kurzus.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.