BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Meta announces ending fact-checking program in the US

Lemondott a Meta alelnöke, Zuckerberg kitálalt Bidenékről

Nem csillapodnak a kedélyek a Facebook és az Instagram irányváltása kapcsán. Lemondott a Meta alelnöke, miközben Mark Zuckerberg a Biden-kormányzat nyomásgyakorlását leplezte le.

Március végén távozik a Meta Platformstól Roy Austin, a cég jogi ügyekért felelős alelnöke – jelentette be a menedzser.

Meta announces ending fact-checking program in the US
A Covid idején nyomás alá került a Meta / Fotó: AFP

A Meta a közelmúltban jelentős változtatásokat hajtott végre közösségi oldalain, köztük a Facebookon és az Instagramon, például megszüntette a tényellenőrök alkalmazását és leállította a sokszínűség, egyenlőség és befogadás (DEI) programját is.

Azért vonzott ez a vállalat, mert hatalmas hatókörrel rendelkezik, és potenciálisan milliárdok életére gyakorolhat érdemi hatást. Olyan erőfeszítés részese akartam lenni, amely pozitív változást hoz, különösen azok számára, akiket marginalizáltak, elnyomtak és elhallgattak

– mondta Austin.

A Covid idején kormányzati nyomás alá került a Meta

Közben Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója pénteken Joe Rogan podcastjében azt állította, hogy Joe Biden amerikai elnök csapata nyomást gyakorolt a Meta alkalmazottaira, hogy távolítsanak el bizonyos tartalmakat a Covid-válság idején a vakcinákkal kapcsolatban – írja a CNBC.

Zuckerberg szerint a kormányzati tisztviselők a Leonardo DiCapriót ábrázoló humoros mémeket akarták levenni, azonban a Meta nem adta be a derekát, védve a humort és az igaz tartalmat. Az üzletember azzal vádolta Bidenéket, hogy megpróbálták elnyomni a vakcinák mellékhatásairól szóló vitákat.

„A Biden-adminisztráció emberei üvöltözve és káromkodva hívták fel a csapatunkat” – mondta Zuckerberg.

Azt mondták, hogy bármit, ami azt állítja, hogy a vakcináknak mellékhatásai lehetnek, alapvetően le kell szedni

– tette hozzá.

Zuckerberg arra is kitért, hogy szerinte az amerikai kormány nem tett eleget a technológiai ipar védelme érdekében, és túl sok hatalmat hagyott a külföldi szabályozók kezében. Elmondta, hogy az Európai Unió az elmúlt 20 évben több mint 30 milliárd dollárra bírságolta a technológiai vállalatokat.

„Ez az egyik dolog, ami miatt optimista vagyok Trump elnökkel kapcsolatban, úgy vélem, ő csak azt akarja, hogy Amerika győzzön”.

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.