BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

CIG Pannónia: tarol az életbiztosítás, 70 százalékkal ugrott meg a biztosító nyeresége

A díjbevételek 40 százalékos bővülése mellett 71 százalékkal magasabb, 805 millió forint adózott nyereséget ért el a CIG Pannónia az első negyedévben.

Erősen indította az idei évet a CIG Pannónia, amely minden főbb eredménysoron jelentős első negyedéves növekedésről számolt be pénteken. 

CIG Pannónia, biztosító, nyereség, 20220321_0008_MOR
Megugrott a CIG Pannónia nyeresége az év elején / Fotó: Móricz-Sabján Simon

A Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett életbiztosító konszolidált díjbevételei 40 százalékkal növekedtek éves szinten, meghaladva a 16,9 milliárd forintot.

Megugrott a CIG Pannónia díjbevétele

A csoporton belül az életbiztosító díjai 47 százalékkal, míg az EMABIT díjbevételei 22 százalékkal növekedtek éves alapon.

A társaság jelenése szerint az értékesítés növekedésében az össze csatorna kivette a részét. 

  • A banki csatorna 68 százalékkal, 
  • a független csatorna 25 százalékkal, 
  • az alternatív csatorna pedig 12 százalékkal növelte 

az értékesített szerződésállományból származó díjbevételt.

A díjbevétel növekedésének motorjai a befektetési egységekhez kötött (unit linked) életbiztosítások (3202 millió forint növekedés) és a csoportos baleset- és egészségbiztosítási termékek voltak. Az előbbi szegmens bevételei 3,2 milliárd forinttal, az utóbbié pedig 911 millió forinttal nőttek.

A tetemes bővülésnek köszönhetően jócskán megugrott a CIG Pannónia adózott eredménye is. A társaság a 2024. első három havit 71 százalékkal felülmúló, 805 millió forintos nettó nyereséget jelentett.

Az adózott eredmény növekedésének legfőbb mozgatórugója a biztosítástechnikai eredmény emelkedése, amely egy év alatt 693 millió forinttal javult. A pozitív változás mögött a biztosítási állomány bővítése, valamint a biztosítási portfólió eredményességének javulása áll.

A CIG közleménye alapján a biztosító tőkehelyzete stabil, konszolidált tőkemegfelelési mutatója az időszak végén 205 százalékon állt.

 

A befektetőket meggyőzte a jelentős eredménybővülés, a CIG részvényei 4 százalék feletti ralival indították a pénteki tőzsdei kereskedést. A társaság papírjainak kurzusa idén 5 százalékkal emelkedett.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.