A Moody’s leminősítette az Egyesült Államok államadósságát, az ezzel kapcsolatos aggodalmak pedig befolyásolják a befektetői hangulatot. A 20 éves kincstári aukció nem is sikerült túl fényesre, és az amerikai hosszú hozamok emelkedése már trendszerű. Idehaza azonban az OTP-nél jó vételi lehetőség kínálkozik.
Amerikában a bevezetett vámok az infláció növekedését vetítik előre, így kifejezetten kiélezetté vált a kötvénypiaci hangulat, amely az elkövetkező hetekben még jobban kiteljesedhet, vagy akár meg is nyugodhat, mindenesetre a befektetői hírek szerint érdemes bekapcsolni a biztonsági öveket.
A vámok gazdasági hatása is a következő időszakban látszik majd meg, ahogyan az újonnan Európával szemben megkezdett vámcsata következményei is.
A német gazdaság, úgy tűnik, némi lendületet kapott, részben az autóipar, részben a gyógyszeripar exportjának megugrása miatt, ami rendkívül jó hír a magyar gazdaság számára.
Az új vámbejelentéssel visszatért a bizonytalanság a piacokra, ezt már egyértelműen jelezte a VIX index a pénteki kereskedésben, ugyanakkor hétfőn nem lesz kereskedés az amerikai tőzsdéken, ezért lesz idejük a befektetőknek megemészteni a legfrissebb híreket.
Az EU válasza már úgy születhet meg, hogy végig követte az amerikai–kínai kereskedelmi háborút, ezért ha megfontoltság látszik majd a politikusokon, akkor a tőkepiacoknak is lesz esélyük higgadtabban reagálni, mint néhány héttel ezelőtt a Liberation Dayt követően.
Leesett az osztalékszelvény csütörtökön az OTP-részvényről. Napon belül széles árfolyamsávot bejárva végül egyértelmű támaszt talált a részvény árfolyama a támaszszinten, amely egybeesik a 20 napos átlaggal és a korábbi csúccsal, melyből május elején tört ki.
Az árfolyam,
ráadásul nagyon komoly célárak érkeztek a közelmúltban a bankpapírra: a 33 500 forintos célár is megjelent már. Ráadásul az ágazati környezet is támogató, és az elemzőházak többsége csak korrekciónak tartja az osztalékfizetés utáni árfolyammozgást, így továbbra is vételi javaslatot mutat az elemzői konszenzus az OTP-részvényre.
A technikai indikátorok nem mutatnak még egyértelmű túlvettséget, és
az osztalékszelvény miatti árfolyam-korrekció jó vételi lehetőség a frissen pozíciót nyitó befektetőknek.
A Richter-részvények az amerikai regulációról szóló hírek miatt továbbra is nyomott áron forognak, az oldalazó trend aljához közelebbi árfolyamon. A gyógyszerrészvény befektetői között érezhető már a türelmetlenség, azonban aki figyel az értékeltségre is, és hosszabb távon gondolkodik, egyértelműen türelmes.
A technikai indikátorok is semlegesek, bár a 200 napos átlag még uptrendben mozog, de nem mutat jól, hogy az 50 napos átlagárfolyam felülről keresztezte. A több mint hároméves trendcsatorna alja azonban az elmúlt években mindig támaszként szolgált, így most is
a csatorna alján vásárolva a jelenlegi elemzői konszenzushoz képest már közel 20 százalékos felértékelődési potenciál van a részvény piacán.
Kilenc elemzőházból hét vételre ajánlja a Richter-részvényt, a céláraik átlaga 12 272 forint. A gyógyszergyári lobbi erején múlik az amerikai reguláció folytatása, ám az amerikai kormányzat látványos fordulatait látva, tartogathat még meglepetéseket a következő időszak.
A Mol-részvények technikai képe továbbra is erős. Mióta az 50 napos átlag alulról keresztezte a 200 napos átlagot, egyértelműen uptrendben van az árfolyam, azonban az indikátorok nem mutatnak túlvettséget. Az elemzői konszenzusos célárhoz azonban már csak 4,75 százalékos emelkedés van hátra, így lényegében közelít a részvény ahhoz, hogy a piac beárazottnak lássa.
Kilenc elemzőházból négy tartja vételen, és annak ellenére, hogy jól sikerültek a jelentések, várhatóan az olajipari ágazati környezet meghatározó lesz az értékeltségre is. A finomítói marzsok nem változtak az előző negyedévhez képest, de az egy évvel korábbi érték egyharmadára csökkent.
A különadók sorsa a régióban lényegében kedvezően alakult, már csak a romániai piacon vannak jelen, ahol a jelentős költségvetési hiány miatt még mindig kitart az állam az adónem mellett.
Az idei évi osztalékfizetés-arányok az elemzői kommentárok szerint még 2026-ban is kitartanak, így ez támogatja az árfolyamot.
Az egyik legjobban értett részvényünk a nemzetközi porondon, hiszen mind a márka, mind a cégcsoport megítélése jó a világ tőzsdéin. A Magyar Telekom lényegében már le is dolgozta az osztalékszelvény vágását követő visszaesést, és újra a korábbi csúcsokat ostromolja.
Az összes nevezetes átlag (20-50-200 napos) mind uptrendben mozog, és tartós eladói szándék sem azonosítható, főleg úgy, hogy a kibocsátó részvény-visszavásárlási programot hirdetett. A technikai indikátorok sem jeleznek túlvettséget, sem túladottságot, ezért egyelőre nem várunk lényeges változást az árfolyam mozgásában.
..
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.