A biztosítás ügynöki és brókeri tevékenységet folytató vállalkozások számára is megnyílt a Széchenyi-kártya programhoz kapcsolódó hiteligénylésre – hangzott el a Nemzetgazdasági Minisztériumban tartott pénteki sajtótájékoztatón. A lépés a nemzetgazdasági tárca, a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) és a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. együttműködése, közös munkája révén vált lehetővé.
Korábban – hangzott el – a Garantiqa üzletszabályzata kizárta a biztosítási közvetítőket a kezességvállalási lehetőségekből, ami azt jelentette, hogy ezek a vállalkozások nem férték hozzá a kedvezményes finanszírozási konstrukciókhoz. Az MBTSZ kezdeményezésére viszont – a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával – módosították az üzletszabályzatokat, megszüntetve ezt a korlátozást. A lépés jelentőségét jól mutatja, hogy a biztosítási piacon több mint 20 ezer biztosításközvetítő ügynök tevékenykedik, többségük családi vállalkozás vagy egyéni vállalkozás formájában.
A Garantiqa üzletszabályzata mellett módosult a már a Demján Sándor Program részeként működő Széchenyi-kártya program üzletszabályzata is, amely szintén tovább bővíti a kedvezményezettek lehetséges körét: így például feloldották a védelmi iparban tevékenykedő cégekre vonatkozó korlátozást, és
a lízingszabályzatba bevezették az új, tisztán elektromos meghajtású személygépkocsik finanszírozását, legfeljebb bruttó 25 millió forintig, kedvezményes, évi 4,5 százalékos kamatozással.
A Széchenyi Beruházási Hitel és az Agrár Széchenyi Beruházási Hitel zöld konstrukciója az energiahatékonyságot szolgáló új hitelcélokkal bővült: ezek közé tartozik például a napelemrendszerek telepítése és a geotermikus energia felhasználására, víztakarékosságra irányuló beruházások. De a zöldkonstrukcióval olyan termelőeszközök beszerzése is finanszírozható, amellyel a vállalkozás energiamegtakarítást ér el.
További fontos könnyítés, hogy termőföld vásárlására kezdő vállalkozások is jogosultak lehetnek.
Keszthelyi Erik, az MBTSZ elnöke szerint ahhoz, hogy a biztosítási alkuszok szolgáltatásai is fejlődjenek, digitalizáltabbá válhassanak, fontos, hogy az érintett cégek is hozzáférhessenek a kedvezményes kamatozású finanszírozási lehetőségekhez, hiszen láthatóan erre mutatkozik – és a jövőben is lesz – igény. Az elnök kiemelte: a finanszírozási lehetőségek kibővítése elősegítheti azt is, hogy – az MBTSZ korábban megfogalmazott célkitűzésének megfelelően – a GDP-hez viszonyított biztosítási penetráció a jelenlegi, 2 százalék környéki szintről 2030-ra 3 százalékra nőjön.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.