Felbeszélték az olajárat
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Emelkedésbe váltottak tegnap az olajárak azt követően, hogy a kuvaiti OPEC-képviselő, Naval al-Fuzaia arra utalt egy kuvaiti energiafórumon: az OPEC kész együttműködni a szervezeten kívüli termelőkkel az árak stabilizálása érdekében. A piac ezt úgy értelmezte, hogy lehet esély a kínálatcsökkentésre, így mind a Brent, mind a WTI ára átlépte a hordónkénti 31 dollárt, holott a nap elején még 30 alatt jártak. Al-Fuzaia szerint az olaj ára mostanában aligha kúszik vissza a 100 dollár fölötti színtre, 2020-ig 40-60 dollár között fog ingadozni.
A helyzetet nagyban meghatározhatja, hogy Irán visszatér a piacra – ismerte el Al-Fuzaia. Irán korábban azt jelezte, hogy mielőbb szeretné napi 500 ezer hordóval növelni most egymillió körüli eladásait.


