A FIFPro szerint az általános fizetéscsökkentés zsákutcába vezethet
A minimálbért kereső labdarúgók számára a csökkentések drasztikus következményekkel járhatnak.
MTI
2020.04.04, 09:32
Megosztom a cikket
A profi labdarúgók nemzetközi szakszervezete (FIFPro) szerint nem jó megoldás az általános fizetéscsökkentés a koronavírus-járvány idején.
Jonas Baer-Hoffmann, a szervezet főtitkára pénteken kijelentette: világszerte számos futballista alig kap többet országa átlagkereseténél, ezért nem engedheti meg magának, hogy csökkentsék a fizetését.
Az FC Barcelona és az Atlético Madrid játékosai a járvány időszakában csupán kerestük harminc, a Juventusnál mintegy hetven százalékát kapják meg, az angol Premier League-ben pedig harminc százalékos csökkentést javasoltak, de a sportvezető rávilágított, hogy sok helyen merőben más a helyzet.
„A legtöbb játékos csak annyit engedhet meg magának, mint bármely más munkavállaló, hiszen a jövedelmük nem abban a tartományban van, amit az emberek feltételeznek” – magyarázta.
Baer-Hoffmann szerint
minimálbért kereső játékosok is léteznek szerte a világon, márpedig számukra az esetleges csökkentések drasztikus következményekkel járhatnak.
A főtitkár közölte, egyes bajnokságokon belül is nagyban különbözhetnek a lehetőségek,
a Juventusnál például sokkal jobbak a lehetőségek, mint az olasz élvonal 17., 18. vagy 19. helyén álló csapatnál.
Fotó: AFP
Aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy sok klub egyoldalú döntéseket hoz az elbocsátásokkal és bércsökkentésekkel, olyan feltételeket teremtenek, amelyeket a játékosok nem engedhetnek meg maguknak.
A klubok túlnyomó többsége súlyos pénzügyi helyzetben van. Láthattunk felelőtlen és cinikus reakciókat is, mert vannak, akik kihasználják a jelenlegi helyzetet
– vélekedett.
A német sportvezető szerint elengedhetetlen az európai országokban a jelenlegi szezon befejezése, és elárulta, meglepte a belga élvonal csütörtöki lezárása, amely a Club Brugge csapatát hirdette ki aranyérmesnek.
„Riasztóak ezek a döntések, hiszen ha most meghozzuk őket, hatalmas következményeik lehetnek. A játékosok és a szurkolók számára sem jó ez a helyzet” – mondta. Hozzátette,
a hatás katasztrofális lehet, mivel a klubok hat hónapig bevétel nélkül maradhatnak.
Ha ez tömeges fizetésképtelenséghez vezet, akkor természetesen nemcsak a játékosok, hanem a professzionális futballiparban, sőt a sportiparban dolgozó emberek ezrei is elveszítik a munkahelyüket
– hangsúlyozta.
Ne maradjon le a Világgazdaság híreiről, olvassa őket mindennap!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.