BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felpörög a turizmus karácsonyra

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Évről évre egyre nagyobb az érdeklődés a karácsonyi időpontok iránt a szálláshelyeken: idén 85 százalékkal nő a forgalom a december 22-26. közötti időszakban a Szállás.hu előfoglalási adatai szerint.

Az egyik legnagyobb hazai szállásfoglaló oldal szerdai közleménye szerint tavaly 120 százalékos volt a növekedés az ünnepi időszakban. A legnépszerűbb úti célok listáját idén is Budapest vezeti, a legtöbb foglalást sorrendben Hévíz, Eger, Hajdúszoboszló, és Szeged hotelei könyvelhetik el.

Keresztes Nóra, a Szállás.hu marketing menedzsere a közleményben elmondta: az átlagos foglalási érték 63 ezer forint, míg az átlagos foglalás hossza 2 nap a karácsonykor utazók körében.

SZÉP-kártyás fizetést eddig nagyjából minden tizedik vendég tervezett, ők jellemzően 98 ezer forintot szánnak a szálláshelyre.

Fotó: Pixabay

A portál adatai szerint a legdrágább karácsonyi belföldi kiruccanás közel félmillió forint, a legolcsóbb ugyanakkor csupán 3500 forint volt idén.

A legkelendőbb szálláshelyek a 4 csillagos hotelek, a foglalások harmada ide szól. Fokozott az érdeklődés Zalakaros, Debrecen, Gyula, Siófok és Miskolctapolca iránt is. A foglalások megoszlása szerint Heves, Pest és Zala megye a három dobogós.

A legnépszerűbb külföldi úti cél listáját karácsonykor Zakopane vezeti, amit Bécs, Krakkó, és Prága követ.

A legvonzóbb szálláshelykörnyéki programok között most is ott van az egri vár, a Miskolctapolca Barlangfürdő, a Festetics-kastély, a Hévízi Tófürdő, vagy a Siklósi vár – közölték.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.