BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
null

A kínai veszedelem új formát öltött Japánban: ezért mégsem búslakodnak

A turisták különösen a csúcsidőszakokban, például a cseresznyevirágzás és a nyári vakáció idején áramlottak a felkelő nap országába. A legtöbb látogató Dél-Koreából érkezett, viszont a kínai turisták száma különösen óriási megugrást mutatott.

Az előző évben rekordszámú, 36,9 millió turista látogatott Japánba, ami 47,1 százalékos növekedés 2023-hoz képest. Ez jóval meghaladja a járvány előtti szintet, ugyanis 2019-ben 31,9 millió külföldi látogató érkezett a szigetországba a japán nemzeti turisztikai szervezet szerint – írja a Nippon.

turizmus Japán turisták
A világ minden tájáról érkeznek turisták Japánba / Fotó: AFP

A turisták különösen a csúcsidőszakokban, például a cseresznyevirágzás és a nyári vakáció idején áramlottak a felkelő nap országába. 

Kínai Népköztársaság + Tajvan: az első helyen

A legtöbb látogató, 8,8 millió Dél-Koreából érkezett, éves szinten 26,7 százalékkal növekedett az arányuk.

  • Kína csak a második 7 millióval, csakhogy a növekedés hatalmas: 187,9 százalékos, és a China Travel News összefoglalója szerint nem kérdés, hogy a növekedés idén is folytatódik.
  • Tajvan 6 millióval harmadik a listán, 43,8 százalékos bővüléssel: a kínaiakkal együtt már magasan az első helyen szerepelnek. 
  • Az Egyesült Államok 2,7 millióval a negyedik, 33,2 százalékos növekedéssel.

A járványkorlátozások feloldása segítette a kínai turisták számának meredek emelkedését, azonban még mindig nem éri el a pandémia előtti szintet: 2019-ben 9,6 millió látogató érkezett a világ második legnépesebb országából.

Közben egyébként a Dél-Koreába látogató kínai turisták száma is több mint duplázódott tavaly (erről novemberi adatok állnak még csak rendelkezésre), Kína mint célpont pedig 121 százalékos növekedést regisztrált. Az északkelet-ázsiai turizmus egyértelműen hatalmas fellendülésben van.

Visszanő, ami elveszett, a Kína és Japán közti vita ellenére

Ennek oka, hogy Ázsia két legnagyobb gazdasága több kérdésben (Szenkaku-szigetek, csip) is vitában áll, azonban a fukusimai atomerőmű megtisztított, de még mindig enyhén radioaktív hűtővizének tengerbe eresztése 2023-ban kiélezte a konfliktust a felek között. 

Emiatt a kínai közösségi médiában bojkottot hirdettek Japán ellen, ami nem tett jót az idegenforgalomnak. Szakértők szerint még eltarthat egy-két évig, amíg a kínaiak teljesen visszatérnek a szigetországba, de egyelőre a koreai és a nyugati csoportok pótolják hiányt.

Tokió célja, hogy 2030-ra 60 millió nemzetközi látogató keresse fel Japánt, addigra feltehetően teljesen elfelejtődik a fukusimai hűtővíz ügye, hisz már tavaly is kezdett a feledés homályába merülni. Érdemes megemlíteni, hogy a japán idegenforgalomnak jót tesz a gyenge jen, ugyanis a turisták a nekik kedvezőbb árfolyam miatt több jenhez jutnak, amit aztán szívesebben költenek. 

Virágzik a turizmus Franciaországban – százmillió külföldi kereste fel az országot

Franciaország tavaly 2 millióval több külföldi látogatót fogadott, mint 2023-ban. A nemzetközi turisztikai bevételek tavaly 12 százalékkal nőttek 2023-hoz képest, a belga, brit, német, svájci és amerikai vendégeknek köszönhetően. Az ázsiai turisták is visszatértek Franciaországba, de a kínai vendégek száma még mindig 60 százalékkal alacsonyabb, mint a koronavírus-járvány előtt. 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.