BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nőtt a nettó villamosenergia-fogyasztás

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A legmagasabb csúcsterhelés – minden eddiginél nagyobb -, 2018. december 19-én volt.

Tavaly 1,15 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a hazai nettó villamosenergia-fogyasztás, a megújuló energiaforrásokból előállított villamos energia részaránya pedig megközelítette a 8,5 százalékot – derült ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) és a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (MAVIR) Zrt. közös kiadványából.

Fotó: MTI/Komka Péter

Míg a bruttó hazai villamosenergia-termelés csaknem 3 százalékkal csökkent, addig az import-export szaldó energia részaránya közel 3 százalékkal nőtt.

A legmagasabb bruttó csúcsterhelés – minden eddiginél nagyobb -, 2018. december 19-én volt 6869 megawattos értékkel, 1,3 százalékkal magasabbal az egy évvel korábban regisztrált 6780 megawattnál.

A villamos energia előállítására felhasznált energiahordozók közül tavaly csak a megújuló alapú források emelkedtek:

a napenergia több mint háromszorosára nőtt, a biomassza 12 százalékkal, a hulladék pedig 13 százalékkal emelkedett, de csekély mértékben a víz és a biológiailag lebomló hulladék aránya is nőtt.

A villamosenergia-rendszer teljes beépített teljesítőképessége főként a naperőműveknek köszönhetően nőtt, valamint folytatódott a háztartási méretű kiserőművek teljesítőképességének bővülése, amely csaknem 40 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban – közölték.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.