Legnagyobb hatása kétségkívül Jacques Delors "ébresztőjének" volt. Ebben a már-már legendás bizottsági exelnök -- olyan tekintélyes européerekkel közösen, mint Helmut Kohl volt német kancellár vagy Felipe González spanyol exkormányfő -- nemcsak éles kritikát gyakorolt az unió jelenlegi működési gyakorlata felett, de radikálisan eltérő módszerekre is javaslatokat tett. Egyebek közt arra figyelmeztetett, hogy az uniós tagállamoknak először el kellene dönteniük, mit is akarnak együtt csinálni, s csak ezt követően kezdjenek vitázni arról, hogy arra milyen intézményi keretek között kerüljön sor.
E ponton Delors-ék kiáltványa meglepő hasonlóságot mutat Michel Barnier jelenleg hivatalban lévő EU-reformügyi európai bizottsági tag elképzeléseivel, amelyek szintén a genti csúcs alkalmából váltak ismertté. Barnier szerint legelőször definiálni kellene, mi is a "közös európai projekt", s létre kellene hozni egy kilépési klauzulát is az uniós alapszerződésben. Mindezek mellett az Európai Parlament alkotmányügyi bizottsága is fontos jelentést fogadott el az EU jövőjéről, amelyben 2003 első felét (a görög elnökség időszakát) jelölte meg az új uniós alapszerződést kidolgozó konvenció számára határidőül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.