A feldolgozóipar állapotát tükröző PMI októberben már a hatodik hónapja csökkent az eurót használó országok átlagában, ezúttal 55,7-re a szeptemberi 57,2-ről. Januárban 55,5-et mutatott a PMI, majd áprilisban 60,7-es csúcsra jutott, és azóta csökken. Bármilyen, 50 fölötti mutatószám növekedést jelez, így még az októberi adat is robusztus ütemre vall, de az ütem érezhetően csökken tavasz óta. A kibocsátási és az új megrendelési alindex a legalacsonyabb volt októberben tavaly nyár óta.
Az eurózóna egészében csökkent az inflációs nyomás októberben, a beszerzési árak alindexe 71,9-re csökkent a szeptemberi 75,9-ről. Az adat azonban tizenhetedik hónapja egyfolytában növekvő árakat jelez.
Az eurózóna PMI-jét a zóna ipari termelésének 86 százalékát adó hat országban -- Német-, Francia-, Olasz-, Spanyol-, Írországban és Ausztriában -- 1500 vállalat megkérdezése alapján készíti az NTC Research a Reuters számára. A mutatószámok azt jelzik, hogy a vállalatok többsége javulást, romlást, vagy változatlanságot jelentett-e üzletmenete egyes vonatkozásaiban.
Az eurózónában októberben Németországban nőtt a leggyorsabban a feldolgozóipar, de a növekedés üteme ott is negyedik hónapja csökkent folyamatosan, a február óta legalacsonyabb szintre. A szezonálisan kiigazított német PMI 56,4 pontot ért el októberben a szeptemberi 56,5 után. Németország után a sorrend így alakult: Olasz-, Francia-, Spanyolország, Ausztria és Írország.
Mélyponton a beszerzési menedzserindex A Reuters eurózónabeli beszerzési menedzserindexe (PMI) kilenchavi mélypontra süllyedt októberben, annak jeleként, hogy az európai gazdasági növekedés eléggé lassul. Érdekesség, hogy az inflációs nyomást jelző alindex csökkent a múlt hónapban, igaz, 17 havi folyamatos emelkedés után. VG-összefoglaló-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.