Az egyes haderőnemek közül a legnagyobb változásoknak a haditengerészet néz elébe, mert állítólag le kell mondania újabb, hatalmas repülőgép-hordozók vásárlásáról -- jelenti a CNN. Helyettük kisebb és a rakétákkal való támadásnak kevésbé kitett egységeket kell beszerezniük. A terv szerint egyébként az összes fegyvernemnél meghatározóvá tennék a radarral nehezebben felderíthető, "lopakodó" jellemzőkkel felszerelt eszközök használatára való átállást. Általában is le kívánnak állni olyan hadianyag beszerzésével, amelynek a használatát a következő 10 évben kifuttatják.
A The Washington Post által közölt értesülések szerint a légierőnél a jövőben kevéssé preferálják a rövid hatótávolságú harci gépeket. Helyettük gyorsabban kell majd hadrendbe állítani pilóta nélküli gépeket, illetve nagy hatótávolságú bombázókat. Az elképzelésnek megfelelően a légierő kisebb számban venne F--22-es harci gépeket, ezeket azonban hamarabb állítaná hadrendbe.
A katonai doktrínák közül állítólag csendben feladják azt az elvet, hogy az USA-nak alkalmasnak kell lennie egyszerre két háborúnak a világ más-más térségében való megvívására. Jövőbeni nagy hadműveletek szinteréül Rumsfeld állítólag a Csendes-óceánt kívánja megjelölni, ahol Kína növekvő és Oroszország csökkenő erejével kell szembenézni. Ennek megfelelően fokozottabb jelentőségre tesz szert a katonai, hatalmi potenciálnak nagy távolságokban való, rövid idő alatti kialakíthatósága.
"Drámainak" minősített változtatások szándékát jelezte az amerikai védelmi miniszter a haderő szervezésében, felszerelésében és felhasználásának stratégiájában. Donald Rumsfeld elsőként az elnököt tájékoztatta elképzeléseiről, utána pedig magas rangú tiszteknek tartott eligazítást a kérdésről. VG-összeállítás-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.