BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lépés a pénzügyi közös piac felé

Keretszabályok sorát fogadták el az EU pénzügyminiszterei tegnap a pénzügyi szolgáltatások piacának egységesítése végett. A szabályok harmonizálásának szükségességére az Alexandre Lámfalussy vezette szakértői csoport nemrég közzétett jelentése hívta fel a tagállamok döntéshozóinak figyelmét.

Amennyiben a tizenötök nem bontják le sürgősen a papíron már létező egységes pénzügyi piac útjában álló akadályokat, akkor az unió hosszú időre "bebetonozhatja" az Egyesült Államokkal szembeni versenyhátrányát -- idézi a Lámfalussy-jelentés figyelmeztetését a Süddeutsche Zeitung.
Ennek jegyében a pénzügyminiszterek tegnap megállapodtak az átruházható értékpapírokról szóló dírektíva kiegészítéséről. Az ügyfelek védelmének erősítése érdekében minimális szabályokat fogalmaznak meg az alapkezelő cégek számára, beleértve az engedélyezési és tőkefedezeti előírásokat. Eddig az alapkezelők 13 hónapos működési költségnek megfelelő összeget voltak kötelesek letétbe helyezni; ezt most minimum 120 ezer euróra módosították, amihez a 250 milliónál nagyobb tőkéjű alapok esetében plusz 2 ezrelék (legfeljebb 10 millió euró) járul -- jelenti a Reuters.
A hivatalos közlemény szerint egységes "igazolványt" vezetnek be az alapkezelők számára, ezzel könnyítve azok tevékenységét az uniós piacon. Módosul a befektetők számára kiadott egyszerűsített prospektusok szabályozása is, lehetővé téve a különböző tagországokban kibocsátott ajánlatok összehasonlítását. Egységessé válik ezen túlmenően a hitelintézetek átszervezésének és felszámolásának szabályozása is.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.