A sportágat ellátó gyártókon kívül az egyesületek és szponzorok részvételére is számítanak az esetleg már jövőre elinduló vásáron. A kiállítási terület jobb kihasználását szolgálja az a terv is, miszerint egyes rendezvényeket az eddigieknél sűrűbben tartanának.
A vásár 76,5 százalékos tulajdonosa, Düsseldorf városa emellett magánbefektetőt is keres, és ezért a részesedése eladására igyekszik rávenni a jelenleg 20 százalékot birtokló Észak-Rajna-Vesztfália tartományt. Legszívesebben egy médiakonszernt látna partnerként, és az üzlet sikeréért némi pozíciógyengítésre is hajlandó lenne. Így az új társ összesen 25,1 százalékos részesedéshez juthatna -- írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung.
A düsseldorfiak tárgyalásokat folytatnak a brit--holland Reed vásárcsoporttal is, amellyel egyes projektek esetében kívánnak együttműködni. Ez azért érdekes, mert korábban éppen a Reed pályázata akadályozta meg, hogy a düsseldorfi és kölni vásár közösen megszerezze a bécsi vásárterületet. (A kudarc nem vette el a két Rajna-parti társaság kedvét attól, hogy a jövőben szorosabban együttműködjön a külpiacokon.)
Az 1999-ben 146 millió márka veszteséget felhalmozott Messe Düsseldorf cégcsoport tavaly átmenetileg visszatért a nyereségzónába, és 70 millió márkával -- 660 millióra -- növelte a forgalmát. A folyó üzleti évben azonban újra mintegy 24 millió márkás veszteséggel és 90 millió márkával gyengébb árbevétellel számol.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.