A helyi adók a 110 ezres megyeszékhelyen is az egyik legjelentősebb bevételi forrást jelentik, hiszen a költségvetés minden hatodik forintja ezekből származik. Különösen nagy az iparűzési adó súlya; amúgy ennek a mértékét a törvény szerint kiszabható maximumon (a bevétel 1,4 százaléka) határozták meg. Helyi adóból az idén várhatóan csaknem 3 milliárdos bevételre tesz szert a város.
Az új szabályozás szerint tízéves helyiadó-mentességet kapnak mindazok, akik 1,5 milliárd forint, vagy nagyobb összegű termelőberuházást valósítanak meg -- sőt, a már korábban Kecskemétre érkezett befektetőket is megilleti a kedvezményt. További feltétel, hogy legalább 200 új munkahely létesüljön.
Kecskeméten úgy látják: ahhoz, hogy a város továbbra is vonzó maradjon, szükség volt erre a lépésre. Emlékezetes, nemrégen az egyik Cofinec-érdekeltség jelentette be, hogy elköltözik. A rivális Békéscsaba ugyanis egy csomó kedvezményt ajánlott fel a flexibilis csomagolóanyagokat gyártó cégnek, amely nem is tétovázott (a kartondobozgyártással pont az ellenkezője történt: azt viszont a csabai telepről is Kecskemétre telepítik).
A Bács-Kiskunt, Csongrádot és Békést magában foglaló dél-alföldi régióban úgyszólván folyamatos a verseny a három megyeszékhely között. Kecskemétnek -- közös megállapodás alapján -- a pénzügyi-gazdasági központ szerepkör jutott. Ez egyébként a valóságot tükröző pozíció: itt van a regionális központja az MNB-nek, az OTP-nek, az Erste Banknak, hogy csak néhány pénzintézetet említsünk. A helyiadó-mentesség új szabályai szakértők szerint nem állnak ellentétben a kisvállalkozók érdekeivel, hiszen a nagyberuházók komoly keresletet támasztanak a helyi beszállítók termékei iránt, következésképp a kicsik is nyerhetnek a legnagyobbak megjelenésén. Az új rend azonban csak a működőtőke beáramlását preferálja -- más szavakkal: a bevásárlóközpontok aligha számíthatnak adókedvezményre helyben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.