Csatlakozásunkkal 25-re nőtt a tagországok száma, amelyek az irányító stratégiai testületben egy-egy taggal képviseltetik magukat. Magyarország az első három évben megfigyelői státusban vesz részt a munkában. Az EEA környezeti és információs figyelőintézménye (EIONET) hatszáz szakmai szervezetet tömörít és kilenc környezetvédelmi szakterületet képvisel. Az EEA célja, hogy Európa környezetvédelmi központjává váljon. Környezeti adatokat gyűjt és értékel, a szolgáltatások között szerepelnek az állapotfelmérések, tematikus jelentések, módszertani ajánlások készítése.
Az EEA-tagság a jövőben Magyarország számára is közvetlen hozzáférést biztosít a szervezet adatbázisához. Hazánk ezzel párhuzamosan kötelezettséget vállalt arra, hogy magyar környezetvédelmi adatokat szolgáltat az EEA-nak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.