A CNN 1200-1500-ra, a BBC 2000-re teszi az afganisztáni szárazföldi műveletre vezényelt amerikaiak létszámát a végső felfejlődés után. Tegnap "néhány száz" tengerészgyalogos érkezett helikoptereken az Arab-tengerről, az ott állomásozó 15. és 16. expedíciós egységektől, miután a helyi törzsi harcosok elfoglalták a tálibok szellemi központjának tekintett Kandahár repülőterét. A páncélozott harci járművekkel felszerelt expedíciós különítmények fő feladata az, hogy a helybeliek segítségével minél több információt gyűjtsenek a szeptember 11-i merényletek felelősének tekintett Oszama bin Laden tartózkodási heyéről, ártalmatlanná tegyék az Al-Kaida terrorszervezet tagjait.
A Pentagon elismerte, hogy öt katonája megsebesült -- egyik sem életveszélyesen --, amikor az amerikai légierő azt a Mazari-Sarif melletti börtönépületet bombázta, ahol az Északi Szövetség által lefegyverzett tálib és külföldi foglyok fellázadtak. Hírügynökségi jelentések szerint a lázadás leverésének több száz halálos áldozata volt. Egyelőre nem világos, hogy mi lesz a foglyokkal. Abdullah Abdullah, a szövetség külügyminisztere szerint az ENSZ-nek kellene bíráskodnia felettük, míg Kenton Keith, a terrorellenes koalíciót Iszlámábádban képviselő amerikai nagykövet úgy nyilatkozott az NBC tévétársaságnak, hogy minden esetet egyedileg fognak elbírálni.
Három japán hadihajó futott ki tegnap a szigetország kikötőiből, hogy logisztikai támogatást biztosítson a nemzetközi koalíciónak; november elején három másik japán hajó információgyűjtő és -feldolgozó küldetés céljából hagyta el az országot. A második világháború óta először fordult elő, hogy a japán fegyveres erő háborús helyzetben kötelezettséget vállaljon; a fejlemény lakossági tiltakozást váltott ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.