Január 15.: A Matáv által vezetett konzorcium aláírja a szerződést a Maktel 51 százalékának megvételéről. Az ár 343,3 millió euró.
Január 19.: A Wallis Rt. képviselői bekerülnek a Graboplast Rt. igazgatóságába és felügyelőbizottságába.
Január 24.: A BorsodChem rendkívüli közgyűlésén a CE Oil & Gas, valamint a CIB Bank lecseréli csaknem a teljes igazgatóságot.
Február 6.: Az OTP előzetes ajánlatot tesz a Postabank állami tulajdonban lévő részvényeinek megvásárlására.
Március 12.: A Mol ajánlatot tesz a gdanski finomítóra.
Április 3.: A Gaz de France után a Ruhrgas is megerősíti, hogy érdeklődik a Mol gázüzletága iránt.
Május 3.: Bejelenti távozását Dunavölgyi Mária, a Budapesti Értéktőzsde ügyvezető igazgatója. Utódja Horváth Zsolt.
Május 4.: A forint ingadozási sávjának kiszélesítése plusz-mínusz 2,25 százalékról 15-15 százalékra.
Május 11.: A piac pangása miatt kivonul a tőzsdéről az egyik legrégebbi, kisbefektetőket kiszolgáló brókerház, a Debreczeni Kálmán vezette Dunainvest.
Május 17.: A Fővárosi Bíróság a Pfizer keresetére elmarasztalja Richter Gedeon Rt.-t a Normodipine kiszerelése miatt. A magyar cég más alakban dobja piacra a terméket, majd jogerős pert nyer, amely szerint terméke nem sérti a Pfizer szabadalmát.
Május 29.: A Mol ajánlatot tesz a TVK-részvényekre.
Május 30.: A Graboplast másodfokon részben pert nyer a Budapest Növekedési Alap ellen a LaSalle-ügy kapcsán.
Június 5.: Bejelentés a tízéves államkötvény kibocsátásáról.
Június 8.: A Mol ellenében a Rotch Energyt választják ki kizárólagos tárgyalásokra a gdanski finomító megvételére.
Június 14.: A CE Oil & Gas 5300 forintos vételi ajánlatot tesz a BorsodChem részvényeire.
Június 15.: A devizakorlátok eltörlése.
Június vége: Tizenegy év után kivonul a magyar tőzsdéről a Credit Suisse First Boston.
Július 1.: A Kereskedelmi és Hitelbank (K&H) és az ABN Amro fúziójának lezárulása, az új K&H Bank elindulása.
Július 11.: A PSZÁF első fokon megnyeri a CIB Bank Rt. ellen a BorsodChem Rt. tulajdonlása kapcsán a tisztességtelen verseny tilalmába ütköző magatartás miatt indított perét. A bank fellebbez az ítélet ellen.
Július 12.: Az OTP Bank bejelenti: a pénzintézet jelzálogbankjának megalakulása után Simicska Lajos lesz az OTP Lakás-takarékpénztár elnök-vezérigazgatója.
Július 13.: A jegybanki alapkamat ismét irányadóvá vált.
Július 18.: Hatályba lép az értékpapírtörvény módosítása, új vállalatfelvásárlási szabályok.
Augusztus 14.: A Mol ajánlatot tesz a PKN-nel történő együttműködésre, vállalva a kereszttulajdonlást.
Szeptember 21.: A világ vezető tőzsdéivel egy időben eléri idei mélypontját a BUX index (5671 pont).
Szeptember 23.: Lengyelországban hivatalosan bejelentik: három pályázó közül a Richter Gedeon nyert lehetőséget, hogy tárgyaljon a GZE Polfa gyógyszergyár privatizációjáról.
Szeptember 26.: A Richter hivatalos közleményben kénytelen cáfolni a Cavinton hatástalanságával kapcsolatban a sajtóban megjelent híreket.
Szeptember 27.: Az ÁPV Rt. bejelenti, 4,05 milliárd forintért a Richter, az Egis és a Béres és a Magyar Gyógyszer Rt. konzorciuma vásárolhatja meg a Hungaropharma Rt. többségi tulajdonrészét.
Szeptember 25.: A Matáv bejelenti, hogy teljes egészében lehívja a Westel-opciót, ezzel a piacvezető mobilszolgáltató kizárólagos tulajdonosává válik.
Szeptember 27.: A Mol másodfokon is elveszti a földgáz nagykereskedelmi árának megállapítása kapcsán a magyar állam, a Gazdasági Minisztérium és a gazdasági miniszter ellen indított perét.
Október 1.: A forint 1995 márciusa óta működő csúszó leértékelésének megszüntetése.
Október 1.: A Bank Austria Creditanstalt és a HypoVereinsbank integrációjának lezárulása, hivatalosan is elindult az új HVB Hungary.
Október 2.: A távozó lengyel kormány úgy dönt, hogy az OMV ellenében a Mollal kezdi meg a kizárólagos tárgyalásokat a PKN eladásáról.
Október 4.: A PSZÁF jóváhagyja a Wallis-csoporthoz tartozó ABC Rt.-nek a Graboplastra tett nyilvános vételi ajánlatát. Ez az első felvásárlás az új befolyásszerzési szabályok alapján.
Október 11.: Az OTP Bank bejelenti, hogy sikerült értékesítenie a Hajdú-Bét Rt.-ben meglévő részesedését.
Október 25.: A PSZÁF felfüggeszti az Arago Rt.-nek a Pick-Szeged Rt.-re tett nyilvános vételi ajánlatának jóváhagyását, mert a Pickre kötött ügyletek jogszerűsége további vizsgálatokat igényel.
November 7.: Hatalmas túljegyzés mellett debütál az első tizenöt éves államkötvény.
November 15.: A Graboplastot felvásárló ABC Rt. kiszorítja a kisebbséget, a kibocsátó több mint hét év után távozik a tőzsdéről.
November 23.: A TVK és a BorsodChem aláírja a tíz évre szóló etilénszállítási szerződést.
December 4.: A PSZÁF jóváhagyja a Pickre tett nyilvános vételi ajánlatot, miután az Arago 500 forinttal emeli a felvásárlási árfolyamot.
December 7.: Pozsonyban aláírják azt a szerződést, amely alapján 700 millió koronáért az OTP Bank vásárolhatja meg a szlovák IRB 92,55 százalékos részvénycsomagját.
December 11.: Peren kívüli megegyezéssel zárult a PSZÁF és a CIB közötti versenyjogi per. A bank elismeri, hogy megsértette a felügyelet törvényes érdekeit.
December 14.: Mol-TVK-OMV közös ajánlat az Unipetrolra.
December 17. A svájci-cseh Agrofertnek ítélik az Unipetrolt.
December 18.: Az Országgyűlés elfogadja az új tőkepiaci törvényt, a jogszabály döntő része 2002. január 1-jén hatályba lép.
VG-összefoglaló-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.