BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Izrael tovább keményít

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A palesztin intifáda 2000. szeptemberi kezdete óta a legnagyobb hadműveletet indította el tegnap az izraeli hadsereg. Elfoglalta a ciszjordániai Rámalláh legnagyobb részét, és bevonult a Gázai övezetben lévő Dzsabalja menekülttáborba. A Palesztin Hatóság az ENSZ Biztonsági Tanácsától nemzetközi megfigyelők kiküldését kérte az autonóm területekre.

Az izraeli fegyveres erők 150 harckocsival lényegében elfoglalták a Jordán folyó nyugati partvidékén fekvő Rámalláh palesztin autonóm település egész területét, a Jasszer Arafat palesztin elnök irodáinak otthont adó városközpont kivételével. A legutóbbi veszteségmérleg szerint az izraeli bevonulás során öt palesztin vesztette életét - írja az MTI. Az izraeliek házról házra kutatják át a várost, bár fő célpontjuk az Al-Amari menekülttábor, ahonnan az utóbbi napokban három öngyilkos merénylő indított támadást. A Gázai övezetben fekvő Dzsabalja menekülttáborba az ott működő rakéta- és aknagyárak felszámolásának céljával bevonuló katonák legalább 19 palesztint öltek meg, sokakat megsebesítettek - tudósít a BBC. Az izraeli erők Ciszjordánia és a Gázai övezet több településén összeterelték és fogva tartják a 16 és 60 év közötti palesztin férfiakat.

Izraeli tisztviselők szerint az offenzíva legalább Anthony Zinni amerikai kiküldött e heti megérkezéséig tart majd. Az ENSZ Biztonsági Tanácsához forduló Palesztin Hatóság Izraelt tette felelőssé az erőszakcselekmények kiterjedéséért.

VG-összeállítás

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.