BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Behajtási díj autósoknak a londoni belvárosba

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Ken Livingstone londoni polgármester azt tervezi, hogy a jövő év februárjától a belvárosba behajtó autókra napi ötfontos díjat vet ki. Egy tanulmány szerint az intézkedés a városnak ugyan évi 150 millió fontos bevételt jelentene, de kieső adóbevételek formájában a központi kormányzatnak 26 millióba kerülne - írja a Bloomberg. A díjat hétköznaponként, reggel 7 és este 7 óra között vetnék ki. A központba behajtó autók rendszámtábláját digitális kamerák olvasnák le, és aki elmulasztja a fizetést, arra 80 fontos bírságot szabnának ki. A Blick Rothenberg számviteli cég szerint azonban bárki, aki munkavégzés céljából érkezik a belvárosba, jogosult lenne a díjat az adóalapot csökkentő költségként elszámolni.

A terv kritizálói úgy vélik, hogy annak nyomán csökkenne az érintett területet határoló lakóingatlanok értéke, az alkalmazni kívánt technológia működőképessége pedig kérdéses. A londoni kereskedelmi és iparkamara szerint azonban a rendelkezés a közlekedési dugókat negyedével, a légszennyezést pedig 15 százalékkal csökkenthetné. A brit főváros szennyezettsége évi ötmilliárd fontos költséget ró a vállalkozásokra. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.