BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Gázár-kiegészítés sávosan

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Sávos gázár-kiegészítést javasol az MSZP-frakció a kormánynak, amely szerdai ülésén dönt a rendszer elfogadásáról - tájékoztatta a Világgazdaságot Katona Béla frakcióvezető-helyettes. Ismert, a tervek szerint május 15-én hatályba lép a 12 százalékos gázáremelés, ám az MSZP javaslata értelmében október 1-jétől csupán a 3 ezer köbméternél többet fogyasztóknál maradna ez a 12 százalék. Az 1500 köbméterig fogyasztóknál ugyanis ekkortól 6, az 1500 és 3 ezer köbméter között felhasználóknál pedig 8 százalékos lesz az áremelés. Ősztől a gázszolgáltatók automatikusan e szerint küldik a számlát.

Az árkiegészítést egy az állam által létrehozott alapból fedeznék, amelyet a termelők általi befizetésekből hoznak létre: ez a hazai gáztermelés önköltségi ára és a világpiaci ár közötti különbségből adódna. Az októberi átállás azt jelenti, hogy az első sávba tartozó fogyasztóknak az idén átlagosan 3,72 százalékkal, az 1500-3000 köbmétert felhasználóknak 4,1, a 3 ezer köbméter felett fogyasztóknak pedig 6 százalékkal kell többet fizetniük, mivel az év első öt hónapjában nem volt áremelés. Katona Béla hozzátette még: a távfűtés a legolcsóbb kategóriába tartozik majd, így értelemszerűen az idén átlagosan 3,72 százalékkal kerül többe a tavalyihoz képest. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.