Korona a parlamentben, Millenáris Park, diákhitel, lakáshitel, Széchenyi-terv, Nemzeti Színház, polgári Magyarország - többek között ezek az Orbán-kormány tevékenységét jelző szimbólumok. Az MSZP-SZDSZ-kormánynak is meg kell keresnie azokat az ügyeket, amelyekkel "nyomot hagyhat maga után" - jelentette ki többször is Medgyessy Péter kormányfő kabinetje tagjainak és szocialista politikusoknak. A kormányfő több megnyilatkozásában az "ideológiai skálán" igyekezett - kormánya tagjai közül eddig jellemzően egyedül - elhelyezni a kabinetet ("A nemzeti közép kormánya", "az MSZP polgári baloldali párt", és a száznapos programmal már "egy nyomot is elkönyvelhet".)
A februári évértékelésben bejelentett Európa-terv kapcsán megjelentek az elkövetkezendő években a kormányzati kommunikációban központi fogalomként szereplő új elemek, így a köztársaság és a gyermek: mindeddig azonban nem állt össze egy egységes, az említett "tételeket" az egyes intézkedések, döntések bemutatásában felhasználó kormányzati kommunikáció. A miniszterelnök ennek szükségességét már az első, tavaly nyáron tartott informális kormányülésen is jelezte, és a kérdés napirenden szerepelt a legutóbbi, lovasberényi találkozón is.
A Világgazdaság információi szerint ezen a kormányülésen Kiss Péter és Gyurcsány Ferenc kapott megbízást arra, hogy a következő hetekben kidolgozzon egy központi kommunikációs stratégiát: ehhez tartozik az egyes tárcák döntés, bejelentés előtt álló kiemelt ügyeinek és már futó programjainak áttekintése és az ezekben rejlő kommunikációs lehetőségek összegzése. Számítanak arra is, hogy pusztán a kommunikációs stratégia végiggondolásából fakadóan felmerül majd teljesen új intézkedések, ügyek felkarolása. Egy szakértő lapunknak példaként említette az Európa-hídhoz hasonló, tisztán pr-célokat szolgáló beruházásokat, de elképzelhető akár az is, hogy jogszabályjavaslatok is megfogalmazódnak az üzenetek továbbításához. Ugyanakkor - teszik hozzá - végig kell gondolni, hogy a két koalíciós párt miként tud részt venni ebben a folyamatban, és azt is, hogy szükséges-e új, formalizált koordinációs intézmény az ügyek összefogására.
A belső forgatókönyv a tervek szerint májusra készülhet el. Ez tartalmazza majd azt is, az egyes minisztériumoknak milyen feladatot kell vállalniuk, illetve hogyan kell gondozniuk saját ügyeiket. Már informális kormányülésen is felmerült az igény, hogy az egyes tárcák arányosan részesüljenek a szereplési tervből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.