Az Európai Bizottság több mint 500 pályázat közül 198 környezet- és természetvédelmi innovációs projekt támogatásáról döntött a 2003-as LIFE program keretében. Ezek közül öt Magyarországon valósul meg, több mint 5,6 millió eurós beruházással.
A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság a térség tájvédelmi körzetében a Vezsenyi kanyar hullámterének fokozott megóvására nyújtott be pályázatot. A Hazai Térségfejlesztő Bt. a számítástechnikai és mobil-telekommunikációs hulladékok (pl. a veszélyes hulladéknak számító mobil- és PC-akkumulátorok) szelektív gyűjtési rendszerének kialakításához és újrahasznosító-szétszerelő üzem felállításához kért uniós támogatást. A Tisza-Szamos Kht. a 35 ezer hektár nagyságú borsodi Mezőség (másik nevén Kis-Hortobágy) déli részén mintaprojekt keretében egy innovatív vízgazdálkodási rendszer kialakítását tűzte ki célül. Egyidejűleg törekszik a nagy árvizek kezelésére, a vízszennyezések hatásainak csökkentésére, valamint az agrártermelés és az integrált vidékfejlesztés előmozdítására. A Balatoni Civil Szervezetek Szövetsége a régió átfogó környezeti-gazdasági-társadalmi állapotfelméréséhez és a szezonális tömegturizmus hatásainak vizsgálatához kérte az EU támogatását. Természetvédelem terén az egyetlen nyertes magyar pályázatot a Duna-Ipoly Nemzeti Park nyújtotta be a pannon tölgyesek és dolomitgyepek megóvása érdekében. (KoM)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.