BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Amerikai rakéták Magyarországon?

A NATO isztambuli csúcstalálkozóján ismét szóba került annak a rakétaelhárító rendszernek terve, amely a szervezet kelet-közép-európai tagállamaiba telepítve az Egyesült Államokat és európai szövetségeseit is képes lenne megvédeni egy, a Közel-Keletről indítandó rakétacsapással szemben. A The Miami Herald beszámolója szerint amerikai diplomaták Magyar-, Cseh-, valamint Lengyelországot említették meg név szerint, mint amelyek befogadhatnák a rakétaelhárító rendszer egyes elemeit.

Az Egyesült Államok és a NATO évek óta vizsgálja annak a lehetőségét, hogy egy rakétavédelmi ernyőt hozzon létre az úgynevezett lator államok esetleges támadását kivédendő céllal, ám a tervek egyelőre csak távlati elképzelések szintjén vannak. Lapunk érdeklődésére a Honvédelmi Minisztérium szakértői elmondták: az Egyesült Államok és a NATO európai tagállamai is létrehoztak olyan munkacsoportokat, amely a gyakorlati megvalósítás lehetőségével foglalkozik. A NATO szakértői csoportjának munkájába Magyarország is részt vesz, ám a fejlesztések egyelőre nincsenek olyan stádiumban, hogy belátható időn belül sor kerülhetne a rendszer tényleges kiépítésére. (NIG)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.