BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Népszerűtlenek vagyunk Európában

A Reader''s Digest közvélemény-kutatása szerint Magyarország a legnépszerűtlenebb állam Európában - Szlovákiával, Lengyelországgal és Oroszországgal holtversenyben.

Sokkal jobban a csehek, az osztrákok, a belgák és a svájciak sem állnak, hiszen ezek az országok végeztek az utolsó előtti helyen, bár Prága az ötödik legnépszerűbb európai város lett, Párizs, London, Róma és Barcelona után, megelőzve Velencét, Amszterdamot, Bécset és Firenzét.

A legnépszerűbb ország címét Olaszország érdemelte ki, Spanyolországot és Franciaországot megelőzve, és ugyanez a három ország végzett a legszexisebb nemzetek kategóriájának élén is. Ugyancsak ezt a három országot adták meg a válaszolók arra a kérdésre, hogy hol élnének a legszívesebben. Meglepő módon erre a kérdésre a legkevesebben Belgiumot jelölték meg válaszként.

Arra a kérdésre, hogy melyik ország adott a legtöbbet a világnak, a legtöbben Nagy-Britanniát jelölték meg, Németország és Franciaország csak ezután jött.

A Magyarországra, Csehországra és Lengyelországra adott válaszok még az egy százalékot sem érték el. (CTK)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.