Június végére 50 ezer fölé nőtt a külföldieknek kiadott munkavállalási engedélyek száma, derül ki a Napi Gazdaság cikkéből.
A legtöbb, 36 203 engedélyt romániai munkavállalók szerezték meg: a júniusban kiadott 6782-ből 4615 munkaengedély került hozzájuk. Az új EU-tagállamokból 6265 fő érkezett dolgozni Magyarországra. Az Unió régebbi tagjai összesen 1984 munkavállalót adnak, a legtöbbet Németország.
A csatlakozást követően nem történt lényeges változás a külföldiek munkavállalásra vonatkozó kérelmeinek számában: idén áprilisban 6724, júniusban 6782 engedélyt adott ki az illetékes hivatal. Az Állami Foglalkoztatási Szolgálat illetékese a Napi Gazdaságnak elmondta, a későbbiekben a lengyelek számára lehetünk vonzóak, mivel a magyar bérek szintje és az alacsony hazai munkanélküliségi ráta számukra lehet vonzó. A nálunk dolgozó szlovákiai és romániai munkaerő nagy számát a földrajzi közelség mellett az magyarázza, hogy sokuk számára nincsenek nyelvi akadályok. (Menedzsment Fórum)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.