BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

RÖVIDEN

Újabb milliárdok az ázsiai háborúra

Győzelme esetén George W. Bush amerikai elnök újabb 75 milliárd dollárt kér a kongresszustól az iraki és az afganisztáni hadviselés céljaira. Egyedül a szárazföldi hadseregnek 35-40 milliárdra van szüksége ahhoz, hogy szeptemberig helytálljon - jelentette ki a vezérkar főnöke, Peter Schoomaker tábornok. Becslések szerint a Pentagon havi átlagban 4,4 milliárd dollárt költ Irakban - ahol jelenleg 138 ezer katonát állomásoztat - és 769 milliót Afganisztánban. 2001 ősze óta a kongresszus 215 milliárd dollárt szavazott meg az ázsiai háborúkra. (Netzeitung)

Megint csökkent az USA-ban a bizalmi index

A fogyasztói bizalmi index októberben 3,9 ponttal csökkent szeptemberhez képest: 92,8 pontra, 96,7-ről. Ez március óta a legalacsonyabb érték. A márciusi 88,5-es mélypont után

az index áprilistól augusztusig emelkedett, azóta ismét csökken, amit a folyamatosan rossz munkaerő-piaci helyzetnek tulajdonítanak a Conference Board index készítői. A bizalmi index 1967-es első közzététele óta második mandátumra pályázó elnök úgy nem nyert választást, hogy az index 100 alatt lett volna, kivéve Ronald Reagant; igaz, George W. Bush alatt az index magasabban áll, mint vesztes elődeinél. Péntekre várják a legfrissebb hivatalos adatokat a gazdaság helyzetéről. (BBC)

Borúlátó az olasz feldolgozóipar

Októberben stagnált az olasz feldolgozóipar bizalmi indexe - újabb adalékkal szolgálva ahhoz, hogy a 67 százalékkal emelkedő olajár maga alá gyűri a fogyasztási cikkek iránti keresletet, fékezi az európai növekedést. A római ISAE bizalmi indexe a szeptemberi 90,7 pontról mindössze 91-re emelkedett, s csak az export mentette meg az olasz gazdaságot a teljesítménycsökkenéstől. A fogyasztási javak előállítóinak bizalmát mérő alindex a szeptemberi 94,2-ről egyenest 91,2 pontra csökkent októberben. Olaszország - az EU brüsszeli bizottságának e heti értékelése szerint - az eurózóna második leggyengébb gazdaságú állama. (Bloomberg)

Varsó: 74 millió euró határvédelemre

Lengyelország az idén 74 millió euró összértékű határbiztonsági projektet valósít meg, java részét az EU külső határát is képviselő keleti végeken - jelentette be Pawel Dakowski belügyminiszter-helyettes. Az unió három év alatt 310 millió eurót készül a lengyel határok biztonságára, terrorista- és csempészmentesítésére költeni. Az idei költségkeretből kell fedezni egy radarrendszer telepítését és őrhajók, helikopterek, repülőgépek beszerzését. (Rzeczpospolita)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.