BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ügynökdossziék: nyitnikék

Néhány napon belül elkészül az állambiztonsági levéltári törvény módosítása - értesült a Népszabadság. A módosító indítványon Kónyáné Kutrucz Katalin, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti levéltára főigazgató-helyettese dolgozik, munkáját segíti Dávid Gyula szocialista és Répássy Róbert fideszes honatya. Kutrucz a napilapnak azt mondta: mindenképpen lehetővé kell tenni, hogy az

egykori elítéltek megnézhessék a koncepciós és az egyéb politikai perek nyomozati anyagát. Hozzátette: lehetőséget kell adni az egykori áldozatoknak és hozzátartozóiknak, hogy megtudják, mi alapján emeltek vádat ellenük. Hangsúlyozta: szerencsés lenne, ha megszűnnének a "vicces iratok" is, amelyeken sokszor több a neveket eltakaró fekete áthúzás, mint az érdemi szöveg. Ennek oka, hogy a jelenlegi szabályozás szerint, ha egy lehallgatás során két megfigyelt beszélgetett egymással, egyikük sem kaphatta meg a teljes szöveget, csak a rá vonatkozót. Az egykori állambiztonsági szervek hírszerzéssel és elhárítással foglalkozó osztályainak anyagai egyelőre csak egy előminősítő bizottság

döntésével válhatnak hozzáférhetővé. A belső elhárítás iratait a megfigyeltek, és családtagjaik is kikérhetik, a teljes ügynöklista azonban továbbra sem hozzáférhető. (Nszab, 1., 7. old.)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.