BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nehéz a követelésbehajtás a régióban

Közép-Európában jóval nehezebb a különféle tartozások behajtása mint nyugaton - figyelmeztet friss országtanulmányaiban a brit Atradius hitelminősítő. A Magyar-, Cseh- és Lengyelországot felölelő vizsgálat szerint a bíróságok túlterheltek és a hitelezővédelem sem megfelelő.

A társaság tapasztalatai szerint a fizetési felszólítások Cseh- és Magyarországon csak akkor igazán hatékonyak, ha helyi ügyvéd szignálja azokat, míg a lengyeleknél ez nem játszik komoly szerepet. Ott szakértők szerint ugyanis a különféle levelek szinte teljesen hatástalanok, ezért érdemesebb követelésbehajtó cégekhez fordulni. Az ügyvédi költségek is eltérőek: miközben Lengyelországban az egyes ügyeknek értéktől független, 25 és 25 ezer euró közötti díja van az eljárástípustól és annak hosszától függően, a cseh jogtudók 5-15 százalékért dolgoznak, míg a magyarok díja egyedi alku tárgya. Részletek a holnapi Világgazdaságban.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.