BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fehér Ház: nincsenek tömegpusztító fegyverek Irakban

A Fehér Ház beismerte, hogy nincsenek tömegpusztító fegyverek Irakban, Bush elnök ennek ellenére utólag is helyes döntésnek tartja az invázió megindítását. A demokraták elszámoltatnák az elnököt. A háború során eddig 1300 embert veszített Amerika.

Az iraki invázió abszolút megérte, még akkor is, ha nem találtak tömegpusztító fegyvereket - jelentette ki George Bush amerikai elnök az ABC amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva. Bush azután jelentette ki ezt, hogy a Fehér Ház hivatalosan is bejelentette: leállítják a tömegpusztító fegyverek keresést Irakban.

A Barbara Walters által készített exkluzív interjút pénteken vetíti az ABC, ám annak számos eleme már ismertté vált. Az elnök ismét a titkosszolgálatok hamis információit okolta a tévedésért.

Nancy Pelosi, a kongresszus demokrata párti vezére viszont tetemre hívná az elnököt. Kijelentette: "Most, hogy a (fegyverek utáni) kutatás véget ért, Bush elnök kötelessége, hogy megmagyarázza az amerikai népnek, miért tévedett ekkorát."



Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.