BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Budapest Airport: az ÁPV Rt. nem vizsgál, csak tájékozódik

A vagyonkezelő szervezet nem indít vizsgálatot cége, a Budapest Airport (BA) ingatlanvásárlása miatt, ám az elmúlt napokban megjelent kifogások, észrevételek miatt tájékozódik a 4,7 milliárdos tranzakció ügyében - jelentette be az ÁPV Rt. szóvivője. Szijjártó Péter fideszes képviselő korábban azt mondta: a Ferihegyi repteret üzemeltető cég "részben megerősített, részben pedig nem cáfolt" hírek szerint 4,7 milliárd forintot fizet ki egy 20 hektárnyi, a repülőtér tőszomszédságában található, infrastruktúra nélküli földterületért, ez pedig ingatlanszakértői becslések szerint mintegy húsz-huszonötszörös árat jelent. A

BA Rt. szerint jogszerűen kötöttek szerződést arra a 20 hektáros területre, amelyre a tervek szerint az új cargobázist építik, ám jelezték, állnak bármilyen szakmai vizsgálat elé, és erre az időre a felfüggesztik a kifizetéseket. Hozzátették: a megállapodást kétéves szakmai munka után, az ÁPV Rt jóváhagyásával

kötötték meg. A terület eladója, a Carion Holding Rt. vezérigazgatója szerint nem irreális a 4,7 milliárd forint a 20 hektárért, a vételárban ugyanis az építési engedély megszerzése és a közművesítés költsége is szerepel, ami mintegy másfél milliárd forint. (MH, 12. old., NSZ, 5. old., Nszab., 17. old.)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.