Ügynök-ügy Óbudán
Állambiztonsági múltjának tisztázására szólította fel Pető György óbudai szocialista alpolgármestert a Fidesz - jelenti a HavariaPress.
A Polgári Szövetség kerületi elnöksége arra kéri Petőt, hogy hozza nyilvánosságra a rá vonatkozó, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárában őrzött dokumentumokat, illetve tegye azokat Óbuda lakói számára elérhetővé.
Ezt különösen azért tartják fontosnak, mivel a múlt héten nyilvánosságra került: Pető György 1979 és 1983 között a III/II főcsoportfőnökség nyílt, operatív tisztje volt, illetve a KISZ Központi Bizottságában dolgozott. Választ várnak arra is, hogy Pető ismerte és megkapta-e korábbi munkája során az úgynevezett demokratikus ellenzékre vonatkozó jelentéseket. A szervezet reméli, hogy az óbudai szocialisták merik vállalni múltjukat, és nem csak "végképp eltörölni" szeretnék azt. (HírTV)


