BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Medgyessy csak a frakciófegyelem miatt szavazott Szilire

A volt miniszterelnök a Magyar Rádiónak adott interjújában elmondta, hogy csak a frakciófegyelem miatt szavazott Szili Katalinra. Medgyessy Péter korábban azt nyilatkozta, hogy sajnálja, hogy nem a szocialistáknak jutott eszébe Sólyom Lászlót jelölni köztársasági elnöknek.

Az exkormányfő szerint "példátlan a magyar újkori demokrácia történetében, hogy egy parlamenti többség nem tud élni a lehetőségeivel. Ez nem jó, ez előrevetít különböző feszültségeket, és nyilvánvaló, ha ez a többség szeretne a választásokon 2006-ban nyerni, akkor nem ismételheti meg ezt a katasztrofális kudarcot".

Medgyessy kitért arra is, hogy kit tart felelősnek a koalíció számára vereséget hozó elnökválasztás miatt. "Nem gondolom azt, hogy az MSZP-t fel lehet menteni. Adott esetben azt sem zártam volna ki, hogy Szili Katalin azt mondja, hogy nekem fontosabb a koalíció ereje, fontosabb az, hogy sikert érjünk el, bizonyítsuk azt, hogy mi képesek vagyunk ezzel az erővel élni, ezzel a helyzettel élni, és esetleg visszalép. Nézzük a közvélemény-kutatási adatokat, nagyjából ugyanott tartunk, mint ahogy durván ezelőtt egy évvel. Megint látható módon az SZDSZ élezte ki az ügyet, bár hozzá kell tennem, hogy itt az MSZP nagyon ügyetlenül viselkedett."

Medgyessy a koalíciót azonban nem bontaná fel, mert a száz lépés programját csak együtt tudja végrehajtani az MSZP és az SZDSZ. A program elvi részével egyetért, ám szerinte két-három nagyobb ügy köré kellene csoportosítani az intézkedéseket. "Az már ízlés kérdése, hogy valaki száz lépésről beszél vagy pedig mondjuk kiválaszt néhány dolgot. Gondolja meg azt, hogy hogy a csudába lehet megjegyezni száz lépést, hogyan lehet arra emlékezni és azt mondani, hogy ez már a mienk, ezt mi szeretjük. Ha van három ügy, amit kiválaszt a kormány, és azt mondja, hogy ez nekem borzasztó fontos és e köré építem föl a politikámat, akkor az jobban érthető - nyilatkozta a volt miniszterelnök a Magyar Rádiónak. (Magyar Rádió)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.