Napsütés és meleg jön
Hétfőn túlnyomóan napos idő várható, inkább csak északkeleten és a nyugati határszélen alakulhat ki néhol egy-egy zápor, zivatar. Kedden a napsütést keleten csak időnként, a Dunántúlon többször zavarja meg felhősödés, csapadék nem valószínű.
Hétfőn a délnyugati, kedden a déli, délkeleti szél megélénkül, a Dunántúlon többfelé megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 10-15, a legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 26-30 fok között várható.
Budapesten a sok napsütés mellett csak időnként növekszik meg a gomolyfelhőzet, majd éjszaka túlnyomóan derült lesz az ég. Csapadék nem várható. A déli, délnyugati szél megélénkül. A hőmérséklet délután 26, késő este 22 fok körül alakul.
A Balatonnál a gyakran élénk déli, délnyugati szelet időnként erős lökések kísérik, az elsőfokú viharjelzés érvényes. Napos idő lesz, csapadék nélkül. Este 23 fok várható. A tó vize 18 fokos. (Magyar Rádió)


