BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újrainduló légi csaták

Az Egyesült Államoknak az egyes EU-tagállamokkal külön-külön fenntartott légiforgalmi egyezmények egész rendszerét kellene gyökeresen új alapokra helyeznie az Európai Bizottság és az amerikai kormány között tegnap újrakezdett tárgyalásokon. Első lépcsőben a szolgáltatások kínálatának szabályozását vizsgálnák felül, az így kimunkálandó rendezés a későbbiekben modellként szolgálhatna a világ más részeivel kötendő egyezményekhez. E fejezet részeként megszűnne például az a gyakorlat, hogy a londoni Heathrow és az USA között csak négy légitársaság (a BA, a Virgin, az American Airlines és United Airlines) szállíthat utasokat. A Virgin elnöke azonban óva intette Brüsszelt, hogy könnyedén feladja a tárgyalási pozícióit. Mindkét félnek vannak ütőlapjai a játszmában, de az adu ász az EU kezében van - figyelmeztetett Sir Richard Branson.

A második lépcsőben vizsgálnák felül az idejétmúlt és eltörlendő kötöttségek gyűjteményét, amelyek sorában az első helyen említik a légitársaságokban szerezhető külföldi tulajdonra érvényben tartott tilalmat. Ezen korlátozás enyhítését az Egyesült Államokban eddig a szakszervezetek és a kongresszus visszatérően meghiúsították. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.