Józsa István (MSZP) bizottsági tag elismerően szólt a beszámolóról, elmondta: az reális és kritikus helyzetértékelés. A képviselő ugyanakkor magyarázatot kért arra, hogy a megújuló energia termelésének versenyképességét miért hozza összefüggésbe az ÁSZ az atomenergia felhasználásának gazdaságosságával. A képviselő szerint egyértelmű vállalást tettünk Brüsszelben a megújuló energia nagyobb arányú használatára, ezt pedig teljesíteni kell e termelési mód versenyképességétől függetlenül.
Bihari Zsigmond az ÁSZ főigazgatója elmondta: csak a tényekről szóltak. Jelenleg az atomerőműben előállított áram a legolcsóbb, 10 forint kilowattóránként, a fa és mezőgazdasági hulladék tüzelésével előállított villamos energia pedig 24 forint. A Magyar Energia Hivatal ennek alapján alakítja ki az árakat, biztosítja a megújuló energia termelésének versenyképességét.
Katona Kálmán (MDF) bizottsági elnök azután érdeklődött, hogy az atomerőmű által évről évre a Központi Nukleáris Alapba befizetett pénz csak virtuálisan, papíron létezik, azt a költségvetés használja más célra, vagy valóságosan is lehívhatók a szükséges összegek. A bizottsági elnök szerint komoly gond, ha majd az atomerőmű bezárásakor egyszer csak valóságosan is elő kell adni az addig összegyűjtendő 300-400 milliárd forintot a bezárási költségekre, a pénz pedig csak papíron létezik.
Bihari Zsigmond megnyugtatta a bizottsági elnököt, hogy ez a pénz a Kincstári Egységes Számlán szerepel, abból viszont ténylegesen felhasználni csak az éves költségvetési törvények alapján lehetséges.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.