Drámaian zuhannak a lakásárak az Egyesült Királyságban
További 13 százalékkal csökkennek a lakásárak a következő két évben az Egyesült Királyásgban – áll a Hometrack ingatlan tanácsadó cég elemzésében. Idén 9 százalékos visszaesést tapasztaltak tavalyhoz képest. Jövőre 10, 2010-ben pedig további 3 százalékos csökkenéssel számol a Hometrack.
Mindez azt jelenti, hogy a 2007-es csúcshoz képest 22 százalékkal zuhannak a lakásárak a szigetországban. A Hometrack előrejelzése optimista becslés: Chesterton Hunberts, ingatlan cég prognózisa szerint a 2007-es adatokhoz viszonyítva akár 40 százalékos visszesés is elképzelhető.
A Hometrack becslése szerint jövőre mindössze a lakássállomány 3,2 százaléka cserél gazdát a szigetországban, így a csökkenő árakat elsősorban a csökkenő kereslettel és a szigorúbb banki hitelekkel magyarázzák az ingatlancégek.


