Laudicina szerint a válság paradigmaváltást hozhat az üzleti elméletben, az új üzleti környezet kialakításában pedig a népesség növekedése és a technológiai innovációk játsszák majd a legmeghatározóbb szerepet.
A változások már az ezredforduló környékén megindultak, amikor a dotkom buborék kipukkanása, a vállalati botrányok, illetve az Egyesült Államokat ért terrortámadás ráébresztette a vezetőket azokra a kockázatokra, amelyekkel a 90-es évek gyors növekedésének idején egyáltalán nem foglalkoztak. A mai világot az összetettség és a sebesség mellett már az az ellentmondásosság is jellemzi, hogy a globális integráció nemcsak lehetőségeket teremtett, de sebezhetővé is tette a benne élőket.
A jövővel kapcsolatos bizonytalanság a globalizációs folyamatok előreláthatatlanságával kezdődik. Laudicina óvott a protekcionizmustól és a bezárkózástól, hiszen a globális problémák nem kezelhetők helyi szinten. A demográfiai folyamatok kapcsán azt hangsúlyozta, hogy a népesség növekedése hajtja a gazdasági növekedést. Ezen a területen szerinte a jövő nagy kérdése nem a termékenységi ráták alakulásában, hanem a várható élettartam növekedésében rejlik; a biotechnológia fejlődésének köszönhetően belátható időn belül itt drasztikus változások is elképzelhetők.
Ugyancsak meghatározó jelentősége lesz a fogyasztói magatartás változásainak, amelyek kapcsán Laudicina utalt az amerikai megtakarítási ráta pozitívba fordulására. A jövőben egyre nagyobb figyelmet kaphat a környezet és a természeti erőforrások kérdése is, illetve meghatározó változásokat hozhat a gazdasági szabályozás várható reneszánsza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.