NFÜ: Négyéves értékelés két milliárdért
Ezért a munkáért összesen 2 milliárd forintot kapnak a nyertesek, akiket az EU-pénzek magyarországi felhasználását menedzselő intézmény 2008 novemberében kiírt nyílt közbeszerzési pályázatán 57 jelentkező közül választották ki.
A szerződésben vállalt értékelés négy – 1. gazdasági-társadalmi fejlesztés (oktatás, egészségügy, foglalkoztatás, k+f, innováció), 2. környezetvédelem (beleértve a stratégiai környezeti vizsgálatot), 3. infrastruktúra-fejlesztés (közlekedés, szállítás, energetika) és 4. operatív értékelések (idesorolva az intézményfejlesztést) – témakörben zajlik.
Egy-egy pályázó több területre is benevezhetett, ám csak ugyanabban a konzorciumi összetételben. A kiírásnál további megkötés volt, hogy csak olyan cégek pályázhattak, amelyek a 2008-at megelőző három esztendőben éves átlagban minimum 120 millió forint nettó árbevétellel, valamint minimum kilenc szakértővel és két szenior szakértővel rendelkeznek.


