2007 óta nem látott jó hangulat Európában
A legújabb eredmények arra utalnak, hogy a gazdaságélénkülés, amely már a múlt év közepén beindult, 2010 első felében folytatódni fog" - hangoztatta Hans-Werner Sinn, az Ifo vezetője az N24 tudósítása szerint. A felmérésben 286 cégvezetőt, illetve szakértőt kérdeztek meg.
A gazdasági légkör indexe a múlt év utolsó negyede óta 10,3 ponttal 101,3 pontra nőtt. Az Ifo szerint különösen pozitívan alakult a gazdasági légkör Németországban, Olaszországban, Ausztriában, Belgiumban, és Hollandiában.
Ezzel szemben romlott Franciaországban, Portugáliában, Szlovéniában, Görögországban és Cipruson. A müncheni kutatóintézet által megkérdezett szakértők Görögországban és Cipruson a következő hat hónapban a helyzet további romlásával számolnak.


