IMF: Túlértékeltek a régiós valuták
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA kelet-közép-európai fizetőeszközök túlértékelődésének veszélyétől óv a Nemzetközi Valutaalap (IMF).
A szervezet szerint a térségbeli jegybankoknak fel kellene lépniük az árfolyamok emelkedése ellen annak érdekében, hogy megőrizzék a régiós országok export-versenyképességét.
A forint, a lengyel zloty, a román lej és a cseh korona erősödését azzal magyarázzak az IMF szakértői, hogy a nehéz helyzetbe került euróövezeti tagállamok miatt a befektetők figyelme erőteljesebben térségünk felé fordult.


